Kurumsal

OKYANUS FARKI

Tasarım + Proje + Uygulama + İşletme

Okyanus Akvaryum, canlı hayvan gösterimi temalı cazibe merkezlerini konseptinden mimarisine, inşaatından işletme planlarına, canlı temininden marka kimliğine kadar tüm detaylarıyla bir bütün olarak tasarlar.

Deneyimli mimarları, mühendisleri, biyologları, teknik uzmanları ve profesyonel çözüm ortaklarıyla mükemmeli yakalamayı hedefler. Cazibe merkezlerinin başarıya ulaşmasının sırrı, deneyime dayalı olarak gelişmiş bu geniş kurguda gizlidir.

Okyanus Akvaryum, canlı hayvan gösterimi temalı cazibe merkezlerini tüm ayrıntıları düşünülmüş, içerisindeki canlıları ile birlikte anahtar teslim bir şekilde teslim edebilen; Türkiye’de ilk ve tek firmadır.

 

Mimari Tasarım

Hayal gücünüzün derinliklerinde ne varsa, hepsi doğal yaşam kompleksi tasarımı konusunda uzmanlaşmış mimarların ellerinde hayat bulur. Arazi şartlarını en iyi şekilde kullanarak kurgulanan özgün tasarımlar ile projeye ilk adım atılır ve belirlenen konsept üzerinden projelendirme aşaması tamamlanır.

01_mimari

Betonarme İnşaat

Canlıların sergileneceği bir kompleksin inşaatı, sıradan betonarme yapılardan farklı olduğundan; mimari projeleri hazırlanan tesisin tüm betonarme inşaatı, mekanik, elektrik ve diğer tesisatların yapımı projenin özelliklerine göre özel olarak uygulanır.

aquarium-betonarme-insaat

Yaşam Destek Sistemleri

Sergilenecek canlıların gereksinimlerine göre projelendirilen yaşam destek sistemleri, Okyanus Akvaryum’un branşında deneyimli mühendisleri tarafından uluslararası standartlarda, inovatif çözümlerle projelendirilir. Dekorasyonlara profesyonelce entegre edilen yaşam destek sistemleri, ziyaretçilere en kaliteli seyir deneyimini sunacak şekilde kurgulanır.

yasam-destek

Temalandırma ve Dekorasyon

Teknik donanımların yanı sıra akvaryum, teraryum veya barınak içi dekorasyonların da sergilenen canlının doğal ortamını yansıtması ve görsel olarak da etkileyici olması önemlidir. Sergilenen canlıların bulundukları ortama uyum sağlamaları, rahat ve sağlıklı bir şekilde hareket edebilmeleri açısından da önemlidir.

Ortamına alışmış ve rahatça hareket eden canlıları izlemek, ziyaretçilerin sergilenen doğal yaşam konseptini de daha iyi bir şekilde algılamalarını sağlar.

02_dekor

Kuru Alanların Tasarımı ve Uygulaması

İstenildiğinde kompleksin projesine toplantı salonları, hediyelik eşya bölümleri, kafeler, restoranlar, her türlü eğlence ve alışveriş bölümleri de dahil edilerek genişletilebilmektedir.

Bu geniş yaşam alanları kiralanarak işletmelere kaynak yaratıldığı gibi ziyaretçilere bilgi, eğlence, alışveriş ile lezzeti bir arada sunmak, tesis içerisinde daha uzun ve daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamaktadır.

03_kurualan

Canlı Temini ve Ekosistemin Oluşturulması

Akvaryum ve teraryum ortamlarında her türlü canlı bir arada yaşayamaz. Hangi türlerin, hangi türlerle uyumlu olduğu titizlikle planlanması gereken bir konudur.

Dünyanın dört bir yanından getirilen canlılar Okyanus Akvaryum’un biyologları ve veterinerleri tarafından titizlikle sağlık kontrolünden geçirilerek seçilir.

Sergilenmeye uygun bulunan su altı canlıları akvaryum ortamına uyum sağlayabilmeleri için Okyanus Akvaryum’un Balıkesir Altınoluk’ta ve İstanbul Ümraniye’de bulunan özel tesislerindeki karantina havuzlarında en az bir ay süreyle bekletilirler.

Rehabilitasyon sürecini tamamlayan su altı canlıları özel tasarlanmış nakil araçlarıyla, uzman bir ekip tarafından yeni yaşam alanlarına nakledilir.

04_ekosistem

Servis ve Bakım

Okyanus Akvaryum, tesis ve sistemlerin sadece kurulumunu yapmaz. Tesisi ve sistemleri çalışır ve sergilemeye hazır duruma getirip teslim ettikten sonra talep doğrultusunda hayata geçirilen projenin tüm sistemleri ile canlılarının bakım ve temizlik işlerini de üstlenebilmektedir.

servis-bakim-kopek-baligi

İşletme

Akvaryumlar, Tropik Sürüngen Evleri ve Doğal Yaşam Parklarının işletmeden pazarlamaya, hatıra fotoğrafından hediyelik eşya mağazasına kadar tüm detaylarına hakim olan Okyanus Akvaryum, aynı zamanda bir işletme şirketidir. Okyanus Akvaryum istenildiği takdirde işletme konusunda da çözüm ortağınız olabilir.

isletmee

Safari Dekor Tasarım ve Üretim Atölyesi

Eskişehir’de bulunan Safari Dekor Tasarım ve Üretim Atölyesi’nde proje ekibi tarafından belirlenen ve ressamlar tarafından çizilen dekor konseptleri, betonarme veya polyester olarak uzman heykeltıraşlar tarafından üretilir.

dekor1

Altınoluk Akdeniz Türleri Stoklama ve Karantina Tesisi

Okyanus Akvaryum’un Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde bulunan 3.000 Kg. stok kapasiteli toplama, stoklama ve karantina tesisi, Türkiye ve yurt dışında bulunan akvaryum kompleksleri için Akdeniz türlerini tedarik etmektedir.

altinoluk-balik-besleme

İstanbul Tropik Balık Stoklama ve Karantina Tesisi

İstanbul Ümraniye’de bulunan şirket merkezinde, 120 ton su hacmi ve 520 Kg. canlı kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük tropik balık karantina ve stoklama tesisi bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen tropik türler burada uluslararası standartlarda karantina altına alınır. Canlılar akvaryum komplekslerine Okyanus Akvaryum’un özel nakil araçları ile teslim edilir.

istanbul-Tropik-Balik-Stoklama

Yukarı