Kurumsal

Okyanus farkı; tasarım + proje + uygulama + işletme

Okyanus Akvaryum, canlı hayvan gösterimi temalı cazibe merkezlerini konseptinden mimarisine, inşaatından işletme planlarına, canlı temininden marka kimliğine kadar tüm detaylarıyla bir bütün olarak tasarlar.

Deneyimli mimarları, mühendisleri, biyologları, teknik uzmanları ve profesyonel çözüm ortaklarıyla mükemmeli yakalamayı hedefler. Cazibe merkezlerinin başarıya ulaşmasının sırrı, deneyime dayalı olarak gelişmiş bu geniş kurguda gizlidir.

Okyanus Akvaryum, canlı hayvan gösterimi temalı cazibe merkezlerini tüm ayrıntıları düşünülmüş, içerisindeki canlıları ile birlikte anahtar teslim bir şekilde teslim edebilen; Türkiye’de ilk ve tek firmadır.

Eskişehir Dekor Tasarım ve Üretim Atölyesi
Altınoluk Balık Stoklama ve Karantina Tesisi
İstanbul Tropik Balık Stoklama ve Karantina Tesisi
Basında Okyanus

Mimari Tasarım

Hayalgücünüzün derinliklerinde ne varsa, hepsi cazibe merkezi tasarımı konusunda uzmanlaşmış mimarların ellerinde hayat bulur. Arazi şartlarını en iyi şekilde kullanarak kurgulanan özgün tasarımlar ile projeye ilk adım atılır ve belirlenen konsept üzerinden projelendirme aşaması tüm teknik ve mekanik ayrıntıları ile tamamlanır.

01_mimari

Betonarme İnşaat

Canlıların da sergilendiği bir cazibe merezinin inşaatı, sıradan betonarme yapılardan farklı olduğundan; mimari projeleri hazırlanan projenin tüm betonarme inşaatı, teknik, mekanik, elektrik ve diğer tesisatların yapımı projenin amacına ve özelliklerine göre özel olarak uygulanır.

aquarium-betonarme-insaat

Yaşam Destek Sistemleri

Tasarlanan cazibe merkezinde kurulacak ekosistemin gereksinimleri ve kullanılacak su ile havanın titizlikle ölçülecek değerlerine göre projelendirilen havalandırma ve filtrasyon sistemleri, branşında deneyimli uzmanlar tarafından projelendirilir ve kurulur.

yasam-destek

Temalandırma ve Dekorasyon

Merkezin teknik donanımının yanı sıra barınak ve akvaryum içi tasarımların doğal yaşamı yansıtması, sergilemeye uygun olması ve görsel anlamda da etkileyici olması çok önemlidir. İç tasarımlar, sergilenecek canlıların bulundukları ortama uyum sağlamaları, rahat ve sağlıklı bir şekilde hareket edebilmeleri açısından da önemlidir. Ortamına alışmış, bulunduğu alanda rahatça hareket eden hayvanları izlemek, ziyaretçilerin seyir keyiflerini de olumlu yönde etkiler.

02_dekor

Kuru Alanların Tasarımı

İstenildiğinde cazibe merkezinde toplantı salonları, hediyelik eşya reyonları, kafeler, restoranlar, her türlü eğlence ve alışveriş merkezi de dahil edilebilir. Cazibe merkezlerinin içinde yer alacak
farklı temalara sahip özel kuru alanlar, iç mimarlarımız tarafından tasarlanarak, ilk aşamada beğeniye sunulur. Bu yaşam alanlarında ziyaretçiler; bilgi, eğlence ve dinlenceyi bir arada bularak tesis içerisinde daha uzun ve daha keyifli zaman geçirirler.

03_kurualan

Ekosistemin Oluşturulması

Biyologlar ve veterinerler proje aşaması itibariyle çalışma ekiplerinde yer alırlar. Arazi koşullarından, açık ve kapalı alan tasarımlarına, hava ve su koşullarına kadar tüm dinamikler her aşamada uzmanlar tarafından değerlendirilir. Doğru, ekonomik ve en önemlisi doğal yaşama en yakın koşulların sağlayan çözümler doğrultusunda ilerlenir.

04_ekosistem

Servis ve Bakım

Cazibe merkezlerinin faaliyete geçmesinin ardından talep doğrultusunda tesisin tüm canlı bakım ve detaylı yaşam alanı temizlik ve restorasyon işleri de titizlikle yürütülür.

servis-bakim-kopek-baligi

İşletme

Cazibe merkezleri ile ilgili tüm detaylar konusunda deneyim sahibi olan Okyanus Akvaryum, istenildiği takdirde işletme konusunda da çözüm ortağınız olabilir.

isletmee

Eskişehir Dekor Tasarım ve Üretim Atölyesi

Eskişehir’de bulunan Dekor Tasarım ve Üretim Atölyesi’nde proje ekibi tarafından belirlenen ve ressamlar tarafından çizilen dekor konseptleri, betonarme ve polyester olarak uzman heykeltraşlar tarafından üretilir ve yerleştirmeye hazır bir şekilde tamamlanır.

dekor1

Altınoluk Akdeniz Türleri Stoklama ve Karantina Tesisi

Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde bulunan özel balık stoklama ve karantina tesisimizde, Ege ve Akdeniz türleri bulunur. 8 adet polyester ve 4 adet betonarme havuz içerisinde toplam stoklama kapasitesi 3000 Kg’dır. Canlılar, uzman biyolog ve akvaristler gözetiminde karantina süreçlerini tesiste tamamlayarak direk akvaryuma koymaya hazır bir şekilde özel araçlarla nakledilirler.

altinoluk-balik-besleme

İstanbul Tropik Balık Stoklama ve Karantina Tesisi

İstanbul Ümraniye’de bulunan şirket merkezinde, 120 ton su hacmi ve 520 Kg. canlı kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük tropik balık karantina ve stoklama tesisi bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen tropik türler burada uluslararası standartlarda karantina altına alınır. Canlılar akvaryum komplekslerine Okyanus Akvaryum’un özel nakil araçları ile teslim edilir.

istanbul-Tropik-Balik-Stoklama

Eskişehir Akvaryum Filtrasyon Malzemeleri & Sentetik Deniz Tuzu Üretim Tesisi

Bu tesiste akvaryumların tonajları ve teknik bölümlerinin ölçülerine göre özel olarak tasarlanan ileri teknoloji OceanTech™ marka filtreler ve protein süzücüler üretilmektedir. Denize uzak yerlere yapılan akvaryum kompleksleri için özel formüllerle üretilen sentetik deniz tuzu ile dünyanın her noktasında planlanacak deniz akvaryumlarının devamlılığı sağlanabilmektedir.

Sentetik-Deniz-Tuzu-uretim-Tesisi

Basında Okyanus

basinda

 

Yukarı