Neler Yapıyoruz?

Marka Şehirlerin ve AVMlerin Yükselen Trendi
Akvaryum Kompleksleri

Büyük akvaryum kompleksleri; tesis açılışından hemen sonra, giriş ücretleri, hediyelik eşya, fotoğraf ve kafe/restoran geliriyle yerel yönetimler ve yatırımcılar için cazibe merkezi olmanın ötesinde uzun vadeli bir gelir ve prestij kaynağıdır. Orta ölçekli akvaryumlar da, fark yaratmak isteyen AVMler için muhteşem bir çekim gücüne sahiptir.

Bir akvaryum kompleksi yatırımı, dünyanın en hızlı geri dönüş sağlayan finansal yatırımlarından biridir. Ziyaretçiler bütün bir günü canları sıkılmadan akvaryum kompleksinde geçirebilmektedirler. Görsel bir su altı şöleni sunmanın yanı sıra yeme içme, dinlenme alanları ve çocuklar için oyun mekanları ile ziyaretçilerin tesis içinde gün boyu kalmaları sağlanabilmektedir. Ayrıca farklı bir atmosferde toplantılar için özel toplantı ve kongre salonları da tesise dahil edilebilmektedir. Su altı canlıları ile dopdolu bir gün geçiren ziyaretçiler, hatıra fotoğraf ile hediyelik eşya dükkanlarından da alışverişler yaparak günün anısına dair hatıra ve hediyelerle evlerine dönmek isteyeceklerdir.

Kısaca; yapılan finansal yatırım, akvaryum kompleksinin her köşesinden kısa sürede geri dönüş sağlamaya başlar.

Dünyanın en kârlı finansal yatırımlarından biri

Akvaryum kompleksleri, dünyanın her yerinde, her yaştan ziyaretçi için bir cazibe merkezidir. Kimisi için heyecan ve merak dolu bir gezi, kimisi için romantik bir buluşma noktası veya prestijli bir toplantı için özel bir mekan…

Özellikle gelişmiş ülkelerde hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan akvaryum kompleksleri keşif ve eğlenceyi bir arada sunar. Ziyaretçiler, girişte verilen sesli rehberler veya akvaryumların yanında bulunan pano ve ekranlar aracılığıyla sergilenen canlılar hakkında bilgi edinirler.

İşletme Deneyimi

Okyanus Akvaryum, akvaryum komplekslerinin işletmesi konusunda da derin bir deneyim kazanmıştır. 5 yılı aşkın süredir kendi tesislerini başarılı bir şekilde işleten Okyanus Akvaryum, yapılan projelerin açılışından sonra işletme ve pazarlama konularında danışmanlık hizmetleri sunabilmektedir. Dilenirse Okyanus Akvaryum, tesisin tüm detayları ile işletmelerini de üstlenebilmekte ve projede işletme ortaklığı alternatifleri de sunabilmektedir.

Doğal hayatı deneyimleyebileceğiniz

Yeni Nesil Hayvanat Bahçeleri

Yeni nesil hayvanat bahçeleri, alışılmış hayvanat bahçelerinden farklı olarak ziyaretçilerle sergilenen canlıları demir parmaklıklar olmadan, cam ve akrilik panellerle bir araya getirir. Canlıların yaşam alanları geniştir. Kullanılan tüm dekorlar ve peyzaj düzenlemeleri canlıların gereksinimleri göz önünde bulundurularak bir sanat eseri gibi, görsel bir bütünlük içerisinde planlanır. Özel güvenlikli bu şeffaf yüzeylerin hiçbir tehlikesi yoktur. Tüm hayvan barınakları canlıların doğal ortamlarına uygun özellik ve ölçülerde titizlikle planlanır.

Afrika Savanı, Amerika Kanyonları, Mısır Çölleri gibi özel ve geniş konsept alanlar içinde veya çevresinde tüneller ve koridorlarla ziyaretçilere farklı deneyimler de vaat eden doğal yaşam parkları, dünya genelinde demir parmaklıklı hayvanat bahçelerinin yerlerini almaya devam ediyor.

Dünyanın en zehirli, ilginç ve renkli egzotik canlıları bir arada

Tropik Sürüngen Evleri

Yaşam koşulları içerisinde bulunan canlıların ait oldukları doğa şartlarına göre düzenlenmiş bu özel komplekslerde; dünyanın en zehirli, renkli, egzotik ve gizli kalmış türleri sergilenir. Zehirli yılanlardan, hem karada hem suda yaşayan amfibilere, akreplerle örümceklerden diğer sürüngenlere ve sıradışı türlere kadar birçok canlıyı bir arada görme fırsatı sunulur.

Ekstra güvenlik önlemleri ile donatılmış bu özel sistem alışveriş merkezlerinden halka açık hayvanat bahçelerine kadar farklı ortam ve büyüklüklere göre özelleştirilebilmekte ve adapte edilebilmektedir. Tesisin ve canlıların bakımı istenildiği takdirde Okyanus Akvaryum’un konusunda uzman ekipleri tarafından da yürütülebilmektedir.

Doğanın mucizelerini şehrinize taşıyan özel kompleksler

Yağmur Ormanları ve Kuş Parkları

Tamamen kapalı bir ortam içinde oluşturulmuş, iklim ve yaşam koşulları yağmur ormanlarının şartlarına göre düzenlenmiş bu özel kompleksler, ziyaretçilere olağanüstü bir deneyimin kapılarını aralamaktadır. Yağmur ormanlarının en önemli özellikleri; flora ve faunasındaki inanılmaz çeşitlilik ve çok sayıda farklı türü bir arada barındırmasıdır. Bitkiler, hayvanlar, göletler içindeki balıklar ve havada süzülen kuşları ile Afrika, Güney Amerika veya Asya yağmur ormanlarının bir replikası olarak düzenlenen bu küçük ölçekteki doğal ortamda ziyaretçiler, ılıman ve nemli ikliminden, hayranlık uyandıran bitkilerine ve canlılarına kadar kendilerini gerçek bir yağmur ormanında hissederler ve eşsiz bir doğa macerası yaşarlar.

Beyaz Balina, Yunus ve Fok Havuzları

Özel tasarımı ve filtrasyon sistemleriyle hayata geçirilen beyaz balina, yunus ve fok havuzları istenilen yere, çalışır durumda kurulabilir. Birbirinden sevimli beyaz balina, yunuslar ve foklar, ayrı ayrı tanklarda veya aynı tank içerisinde bir arada sergilenebilir.

Talep doğrultusunda servis ve bakım hizmetleri de Okyanus Akvaryum tarafından sağlanabilmektedir.

Kutup Ayısı & Penguen Akvaryumları

Anavatanı kutuplar olan bu iki popüler tür için tasarlanan bu akvaryumlar, iklimlendirmeleri ve su sıcaklıkları diğer akvaryumlardan çok farklıdır. Tüm malzemeler ve yaşam destek sistemleri özel olarak tasarlanan akvaryumlarıdır. Bu türler özellikle minik ziyaretçilerin çok ilgisini çekmektedir. Bu akvaryumlar, içindeki canlılarla sergilemeye hazır durumda teslim edilir.

Akvaryum Yüzme Havuzları

Büyük bir deniz akvaryumu hayal edin, içinde mercan resifleri, insanlara zarar vermeyen köpekbalıkları, vatozlar ile değişik renk ve boylarda yüzlerce tropik balık olsun…
Şimdi de bu havuzda yüzdüğünüzü, rehber eşliğinde dalış yaptığınızı, elinizle köpekbalıklarını beslediğinizi ve bu sırada fotoğraflarınızın, videolarınızın çekildiğini…

Teknik anlamda tüm gereklilikler göz önünde bulundurularak canlılar için uygun ortam en ince detaylar düşünülerek hazılanır. İçindeki su dahi yapay olarak tuzlandırılabildiği için Akvaryum Yüzme Havuzu’nun kurulacağı bölgede deniz olmasına bile gerek duyulmadan, hayalleriniz, istediğiniz yerde ve istediğiniz boyutlarda Okyanus Akvaryum’un profesyonel ve uzman ekibi tarafından gerçekleştirilebilir.

Akvaryum Su Kaydırakları

Büyük su parkları ve akvaryum yüzme havuzları ile entegre edilebilen bu proje; eğlencenin sınırlarını zorlayan özel bir projedir. Bu projede; şeffaf akrilikten, tamamen kapalı bir su kaydırağı içerisinden kayan ziyaretçi, köpek balıklarının arasına dalmaktadır.

Su ile temas halindeyken bu canlıları çok yakından görüyor olmak ziyaretçiye muhteşem bir deneyim sunar. Ziyaretçi hareketli olduğundan köpek balıkları da ziyaretçiye tepki gösterir ve bu karşılıklı hareketler heyecanı en üst seviyeye taşır.

Konseptini geliştirmek ve ziyaretçilerine yeni bir alternatif sunmak isteyen büyük su parkları için özel olarak ölçeklendirilebilen bu proje; dekorları, canlıları, yaşam destek sistemi ve bakım planlamaları ile bir bütün olarak tasarlanır ve anahtar teslim olarak hayata geçirilir.

Su Altında Yürüyüş

Suyun altında kolayca nefes alıp yürüyebilmeyi sağlayan Sea Trek™ sistemi ile rengarenk binlerce tropikal balık arasında dolaşabilirsiniz. Yüzme akvaryumları ve büyük su parkları ile entegre edilebilen bu sistem kullanıcı güvenliğini de en üst seviyeye taşımaktadır.

10 yaşından büyük herkesin rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanan Sea Trek™ sistemi, Okyanus Akvaryum’un muhteşem dekorları, su altı heykelleri, özel canlıları, köpek balıkları ve vatozları ile bir bütün olarak planlanarak hayata geçirilir.

Su altı yürüyüşleri, dilenirse köpek balığı veya vatoz besleme etkinlikleri ile birleştirilebilir. Saldırgan olmayan türlerin tercih edildiği bir aquarolojik program çerçevesinde, canlıların diyetlerine uygun yemlerle, uzman dalgıçlar eşliğinde yapılır.

Kafes Dalışı

Büyük akvaryum komplekslerinin yanı sıra, hayvanat bahçeleri, büyük su parkları ve yüzme akvaryumlarında da konumlandırılabilecek bu dalış sistemi çok güvenlidir ve ziyaretçiler açısından da çok ilginç bulunmaktadır.

Büyük ve saldırgan türlerin bulunduğu geniş ana tanklar içerisinde yapılabileceği gibi timsah gibi egzotik türlerin bulunduğu teraryum veya palidaryumlarda da kullanılabilen kafesli dalış sistemleri scuba (tüplü) veya serbest (şnorkelli) olarak tasarlanabilmektedir.

Uygun olan projelerde kafes yerine akrilik silindirlerin de kullanılabildiği bu sistem, özellikle bir akvaryum kompleksini ziyaret eden herkesin tesiste mutlaka olmasını umduğu bir etkinlik olarak da kabul edilebilir.

Yüzme Havuzları & Golf Sahaları, Parklar, Bahçeler için Göletler

Suyun toprakla kucaklaştığı derin doğa manzaraları, insan ruhunun terapisidir. Golf sahaları, parklar ve bahçeler içinde bulunan yüzme havuzları ile ıslak alanlar, ortama hareketlilik sağlamakla birlikte pozitif bir enerji de yayar. Özel olarak tasarlanan ıslak alanlar; organik filtrasyonu, aydınlatmaları ve istenildiğinde nilüferleri, rengarenk balıkları ve renkli su kuşları ile birlikte teslim edilir.

Flamingo Göletleri

Yapıları, renkleri ve şekilleri itibarıyla, kuşlar dünyasında özel bir yere sahip olan flamingolarla ilgili bu projede yapay gölet, peyzaj ve havuz filtrasyonun yanı sıra flamingolar da Okyanus Akvaryum tarafından temin edilebilmektedir.

Özel tasarımıyla, flamingoların yaşam tarzına en uygun şık ve doğal göletler, hem flamingolar için barınak oluşturur hem de ziyaretçiler için unutulmaz bir görsel şölen havası yaratır. Flamingo göletleri golf sahaları vb. geniş alanlara uygulanacak yapay gölet ve süs havuzları ile birlikte de planlanabilmektedir.

Açık Hava Akvaryumları

Şehirlerde bulunan diğer cazibe merkezlerine ve büyük parklara olan ilgiyi artıran bu proje, her türlü iklim için uygundur. Harika su altı canlılarını doğal ortamlarında görme imkanı bulacak olan ziyaretçiler, bu özel deneyim sırasında akvaryum kenarına yerleştirilecek eğitici panolardan balık ve canlılar hakkında bilgiler de edinebilirler.

Koi Balığı Besleme Havuzları

Açık veya kapalı alanlarda konumlandırılabilen bu proje sevimli koi balıkları ile bulundukları ortama renk ve eğlence katmaktadır. Koi balıkları ortamlarına alıştıktan sonra farklı yöntemlerle elle beslenebilmeleri ayrıca ilgi çeken özelliklerinden biridir.

Özel Tasarım Projeleri

Okyanus Akvaryum, deneyimleri mimar ve mühendisleri ile hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Bir alışveriş merkezine akrilik malzemeden transparan çatı yapılarak üzerine bir akvaryum kurulması veya Dünya’nın en büyük yer akvaryumu gibi fiziğe meydan okuyan bir çok projeyi hayata geçiren Okyanus Akvaryum, projelerinizdeki su veya canlı içeren her türlü egzotik konsepti hayata geçirebilecek deneyime sahiptir.

Yukarı