Funtastic Aquarium İzmir

Funtastic Aquarium İzmir

2500 metrekarelik alana sahip olan bu yeni akvaryum, dokuma havuzları, büyük ana tank ve tünel akvaryuma sahiptir. Ege bölgesindeki ilk halk akvaryumu olmasının yanı sıra AVM içinde yer alan akvaryum, AVM’nin ziyaretçi sayısının nasıl arttırabileceğine güzel bir örnektir.

Yapımına 2018 yılının ilk çeyreğinde başlanan Funtastic Aquariums İzmir, bir Polin Akvaryum Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. yatırımıdır. Toplam su hacmi 2 milyon litreden fazladır. Ana tank içerisinde bulunan akvaryum tüneli, Türkiye’nin ilk ve tek yerden başlayan tünelidir. Diğer büyük akrilik panellerin yerden başlaması için bazı yerlerde akvaryumun tabanı 80 cm yükseltilmiştir. Ziyaretçi yürüyüş yolu 237 metredir.

Akvaryumun konsept ve mimari projeleri ile yapımı Okyanus Akvaryum tarafından hayata geçirilmiştir. Yaşam destek ve filtrasyon sistemlerinde OceanTech ve ADEC mühendislik uygulamaları ve ürünleri kullanılmıştır. Islak ve kuru alan dekorları Safari Vahşi Yaşam Dekorları tarafından yapılmıştır. Grafik tasarımlar ile entellektüel içerikler Fikribir Görsel İletişim tarafından hayata geçirilmiştir. Akvaryum yapımında onlarca genç kadın erkek Türk mimar, mühendis, su ürünleri mühendisleri, akvaristler, dalgıçlar, tasarımcılar ve emekçiler büyük bir özveriyle çalışmıştır.

Yukarı