Kurumsal

OKYANUS FARKI

Tasarım + Proje + Uygulama + İşletme

Okyanus Akvaryum’un uzmanlık alanı cazibe merkezlerinde doğal hayatı olabildiğince simule etmektir. Büyük tonajlı akvaryumları, tünel akvaryumları, hayvan barınaklarını, özel teraryumları, doğal yaşam parklarını ve hayvanat bahçelerini tasarlayan, inşaatını yapan ve işletebilen Türkiye’de tek, dünyada da sayılı firmalardan biridir.

Mimari Tasarım

Hayal gücünüzün derinliklerinde ne varsa, hepsi doğal yaşam kompleksi tasarımı konusunda uzmanlaşmış mimarların ellerinde hayat bulur. Arazi şartlarını en iyi şekilde kullanarak kurgulanan özgün tasarımlar ile projeye ilk adım atılır ve belirlenen konsept üzerinden projelendirme aşaması tamamlanır.

İnşaat Yönetimi

Akvaryum kompleksi ne kadar güzel olursa olsun bir akvaryumun gerçek yıldızları barındırdığı canlılardır. Okyanus Akvaryum da bunun bilincinde özel beton karışımları, su yalıtımı ve canlılara zararsız materyaller ile projenin özelliklerine göre özel olarak uygulanır.

Yaşam Destek Sistemleri

Yaşam Destek Sistemleri (LSS) her akvaryumun bel kemiğidir. Akvaryumda yer alan canlılar için suyun kalitesini kontrol eder, kusursuz bir su döngüsü sağlar. Okyanus Akvaryum’un uzman mühendisleri ve akvaristleri yaşam destek sistemlerinin her bir akvaryum için en uygun şekilde çalışmasına ve tasarlanmasına dikkat eder.

yasam-destek

Yapay Yaşam Alanı & Dekorasyon

Ortamına alışmış ve rahatça hareket eden canlıları izlemek, ziyaretçilerin sergilenen doğal yaşam konseptini de daha iyi bir şekilde algılamalarını sağlar. Tasarımlarımız canlıların doğal ortamına uygun şekilde, özel tekniklerle üretilir.

Akvaryum Kurulumu

Halk akvaryumlarının inşaatı esnasında her bir akvaryumun kurulumu Okyanus Akvaryum tarafından yapılır.

Diğer Cazibe Merkezleri

Tercih edilmesi durumunda komplekslere toplantı odaları, hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, kafeler, eğlence merkezleri ve alışveriş alanları eklenebilir. Bu alanları dışarıya kiraya vermek hem gelir kaynağı hem de ziyaretçilere kaliteli zaman geçirmeleri için daha fazla seçenek sunacaktır.

servis-bakim-kopek-baligi

Servis ve Bakım

Okyanus Akvaryum, tesis ve sistemlerin sadece kurulumunu yapmaz. Tesisi ve sistemleri çalışır ve sergilemeye hazır duruma getirip teslim ettikten sonra talep doğrultusunda hayata geçirilen projenin yaşam destek sistemlerinin gerekli bakımlarını üstlenir…

Canlı Temini & Ekosistemin Oluşturulması

Canlılar Okyanus Akvaryum’un biyologları ve veterinerleri tarafından titizlikle sağlık kontrolünden geçirilerek seçilir. Canlıların özellikle sergi alanlarında üreyen canlılardan olmasına dikkat edilir ve nadiren doğal hayattan canlı temin edilir. Bu tarz durumlarda anlaşmalı olduğumuz özel firmalar ile titizlikle çalışılır ve uluslararası sözleşmelere şartlara uyularak canlı temin edilir.

Rehabilitasyon sürecini tamamlayan su altı canlıları özel tasarlanmış nakil araçlarıyla, uzman bir ekip tarafından yeni yaşam alanlarına nakledilir.

ADEC™ Aquarium Products & Technologies

Bir Okyanus Akvaryum firması olan ADEC™, inşaat, tasarım, mühendislik, yaşam destek sistemleri üretimi ve balık çiftliği konularında deneyimli mühendisleri tarafından kurulmuştur…

Geniş bir deneyim yelpazesine sahip olan ADEC™, üretim ve tasarım esnasında hem üretici hem de tüketici gözünden değerlendirir. ADEC™ üretimi olan OceanTech markalı protein sentezleyicileri dünyanın neresinde olursa olsun akvaryum suyunun en doğal halinde olmasını sağlar. ADEC™ aynı zamanda özel tasarım prefabrik akvaryumlar, kompakt yaşam destek sistemleri, karantina tankları, protein sentezleyiciler, LED ışıklandırmalar, biyolojik filtreler ve ozon parçalayıcıları üretmektedir.

Safari Dekor Tasarım ve Üretim Atölyesi

SAFARİ, akvaryumlar, teraryumlar ve hayvanat bahçeleri için doğal özelliklerine en yakın olan özel olarak tasarlanmış olağanüstü ıslak ve kuru alan süslemeleri üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu özel tasarım ve üretimler halihazırda dünyanın çeşitli büyük projelerinde tercih edilmiştir.

Bütün ürünler biyolog ve akvaristler trafından sergilenecek canlıların doğal hayatına en uygun şekilde tasarlanır. Seramik sanatçıları, heykeltıraşlar tarafından kalıplar dökülür, uzmanlar tarafından boyanır. Bu dekorasyonlar şantiyeye SAFARI’nin özel saha ekibi tarafından getirilip montajı yapılabilir. Bütün ürünler doğaya ve canlılara zarar vermeyecek özel materyaller ile üretilmektedir.

Yukarı