Neler Yapıyoruz?

Marka Şehirlerin ve AVMlerin Yükselen Trendi
Akvaryum Kompleksleri

Halk Akvaryumları

Yatırım ister büyük bir halk akvaryumu ya da AVM içerisinde yer alan orta ölçekli bir akvaryum olsun bulunduğu yere ekstra prestij katar ve giriş ücreti, hediyelik eşya ve restoran gibi hizmetlerle uzun soluklu gelir elde eder. Bu ek kazanç yerleri ziyaretçilerin bütün gün komplekste kalmasını, çeşitli aktiviteler ile eğlenmesini sağlar. Yiyecek/içecek bölümlerinde vakit geçiren aileler ile ya da toplantı odalarında bir araya gelen iş adamları ile akvaryum kompleksi inanılmaz sualtı zenginliklerini deneyimlerken ihtiyaç duydukları işlevselliği de sağlar.

Sadece Eğlence Merkezi Değil

Okyanus Akvaryum’un cazibe merkezleri çeşitli boylardadır ve sadece eğitim ile eğlenceden fazlası için tasarlanmıştır. Özel toplantı odaları gibi imkanlar ek gelirin yanı sıra kompleksin imajına da olumlu etki eder. İster okul gezisi olsun ister romantik bir gece ister önemli bir iş toplantısı, her kesimden ziyaretçilerin ilgisini çekecektir.

Okyanus Akvaryum’un eğitim deneyimi yerel göller ve denizlerden dünyanın çeşitli egzotik okyanuslarına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Ziyaretçiler bu bilgileri alırken aynı zamanda tünel akvaryumların içerisinde inanılmaz bir görsel deneyim yaşarlar. Tünel akvaryumu gezen ziyaretçiler, akvaryumun içerisindeki canlılarlı yakından görme şansını elde ederler.

Yüzme ve Dokunmma Havuzları, Eğitim Konseptleri

Akvaryum yüzme havuzları açık alanda yer alan büyük akvaryumlardır ve ziyaretçiler burada zararsız su canlıları ile etkileşime geçerler. Dost canlısı bir köpekbalığı ile yüzmek ya da tropik bir balığı beslemek akvaryumu açık bir okyanus havası katar. Deniz yıldızı, yengeç ve mercan içeren sığ akvaryumlardan zararsız köpekbalığı ve vatoz içeren yarı açık akvaryummlara kadar bir çok Okyanus Akvaryum dizaynı ziyaretçiler ile buluşuyor.

Penguenler ve Kutup Kuşları

Kim takım elbise giymiş bir kuşa hayır diyebilir ki? Kutup kuşları sergileri genelde en yoğun ilgiyi çeken ve tasarlaması en zor sergilerdir. Yapay iklim ve yaşam destek sistemleri kusursuz bir şekilde ayarlanmalı ki kutup canlıları rahat bir şekilde hayatlarına devam etsinler. Okyanus Akvaryum bu canlıları en iyi şekilde yaşatmak için oldukça yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

Beyaz Balina, Yunus ve Fok Havuzları

Özel tasarımı ve filtrasyon sistemleriyle hayata geçirilen beyaz balina, yunus ve fok havuzları istenilen yere, çalışır durumda kurulabilir. Birbirinden sevimli beyaz balina, yunuslar ve foklar, ayrı ayrı tanklarda veya aynı tank içerisinde bir arada sergilenebilir.

Talep doğrultusunda servis ve bakım hizmetleri de Okyanus Akvaryum tarafından sağlanabilmektedir.

Açık Hava ve Şelale Akvaryumları

Her türlü iklim için uygun olan harika su altı canlılarını doğal ortamlarında görme imkanı bulacak olan ziyaretçiler, şelaleler ile hem görsel tatmin olacaklar hem de ortaya çıkan su sesi ile rahatlama imkanı elde edecekler. Ek proje ya da ikincil odak noktası olarak tercih edilen bu akvaryumlar cazibe merkezlerine renk ve çeşitlilik katarlar.

Özel Tasarım Projeler

Okyanus Akvaryum yaratıcılığı ve mimari olanakları zorlamayı çok sever. Türkmenistan’da yer alan dünyanın en büyük akvaryumu, Türkiye’de yer alan transparan akrilik çatı gibi projeler bize hayallerimizi deneyime, deneyimimizi gerçeğe çevirme imkanı verdi.

Vahşi Doğayı yaşayabileceğiniz bir yer

Yeni Nesil Hayvanat Bahçeleri

Yeni nesil hayvanat bahçeleri, alışılmış hayvanat bahçelerinden farklı olarak ziyaretçilerle sergilenen canlıları demir parmaklıklar olmadan, cam ve akrilik panellerle bir araya getirir. Transparan yüzeyler özel güvenlik önlemleri ile ziyaretçilere heyecanlı ve unutamayacakları bir deneyim sunar. Bu alanlar sadece güvenli olmakla kalmayıp, oldukça geniş ve canlıların özel ihtiyaçlarına göre tek tek tasarlanmıştır. Kullanılan tüm dekorlar ve peyzaj düzenlemeleri canlıların gereksinimleri göz önünde bulundurularak bir sanat eseri gibi, görsel bir bütünlük içerisinde planlanır. Özel güvenlikli bu şeffaf yüzeylerin hiçbir tehlikesi yoktur. Tüm hayvan barınakları canlıların doğal ortamlarına uygun özellik ve ölçülerde titizlikle planlanır.

Afrika Savanı, Amerika Kanyonları, Mısır Çölleri gibi özel ve geniş konsept alanlar içinde veya çevresinde tüneller ve koridorlarla ziyaretçilere farklı deneyimler de vaat eden doğal yaşam parkları, dünya genelinde demir parmaklıklı hayvanat bahçelerinin yerlerini almaya devam ediyor.

Dünyanın en zehirli, ilginç ve renkli egzotik canlıları bir arada

Tropik Sürüngen Evleri

Yaşam koşulları içerisinde bulunan canlıların ait oldukları doğa şartlarına göre düzenlenmiş bu özel komplekslerde; dünyanın en zehirli, renkli, egzotik ve gizli kalmış türleri sergilenir. Zehirli yılanlardan, hem karada hem suda yaşayan amfibilere, akreplerle örümceklerden diğer sürüngenlere ve sıradışı türlere kadar birçok canlıyı bir arada görme fırsatı sunulur.

Ekstra güvenlik önlemleri ile donatılmış bu özel sistem alışveriş merkezlerinden halka açık hayvanat bahçelerine kadar farklı ortam ve büyüklüklere göre özelleştirilebilmekte ve adapte edilebilmektedir. Tesisin ve canlıların bakımı istenildiği takdirde Okyanus Akvaryum’un konusunda uzman ekipleri tarafından da yürütülebilmektedir.

Doğanın mucizelerini şehrinize taşıyan özel kompleksler

Yağmur Ormanları & Kuş Parkları

Yağmur ormanları ve kuş parkları ziyaretçilerini Afrika, Güney Amerika ve Asya ormanlarına götürüyor. Bu replika ormanlarda ziyaretçiler ılıman ve nemli ikliminden, hayranlık uyandıran bitkilerine ve canlılarına kadar kendilerini gerçek bir yağmur ormanında hissederler ve eşsiz bir doğa macerası yaşarlar. Bu deneyimde yağmur ormanlarının flora ve faunasındaki inanılmaz çeşitlilik ve çok sayıda farklı türü bir arada barınmaktadır.

Tamamen kapalı bir ortam içinde oluşturulmuş, iklim ve yaşam koşulları yağmur ormanlarının şartlarına göre düzenlenmiş bu özel kompleksler, ziyaretçilere olağanüstü bir deneyimin kapılarını aralamaktadır. Yağmur ormanlarının en önemli özellikleri; flora ve faunasındaki inanılmaz çeşitlilik ve çok sayıda farklı türü bir arada barındırmasıdır. Bu küçük çaplı doğal ortamlar Afrika, Güney Amerika ve Asya yağmur ormanlarının birebir replikasıdır. İçerisinde aynı tip bitkileri, hayvanları, göletlerdeki balıkları, gökyüzünde uçan kuşları barındırır ve ziyaretçiler tıpkı gerçek yağmur ormanlarında yürüyormuş gibi bir deneyim elde ederler.

En vahşi & En güzel

Vahşi Kedi Parkları

Vahşi kedi parkları dünyanın en büyük egzotik kedileri ile yüz yüze gelme imkanı sunar. Parkta yer alan heybetli canlılar arasında aslanlar, kaplanlar leoparlar ve jaguarlar bulunur. Bu büyük avcılar bütün dünyada hayvanat bahçelerinde bulunan en popüler canlılardır. Vahşi kedi parklarında ziyaratçiler en sevdikleri vahşi kedileri güvenli bir ortamda özel dizayn camların ardında gözlemleyebilirler. Bu tasarım ve güvenlik önlemleri alışılmışın dışında bir estetiğe sahiptir ve elektrikli tellerden, uzakta duran barınaklardan daha doğaldır.

Yukarı